Strona główna » Usługi » Wybielanie zębów Gdańsk Osowa

Wybielanie zębów
Gdańsk Osowa

Jesteśmy nowoczesnym centrum stomatologicznym, w którym wysoko wykwalifikowani lekarze oraz przyjazny personel zapewnią Państwu kompleksową i profesjonalną opiekę. Oferujemy usługi dentystyczne dla całej rodziny z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki, implantologii, ortodoncji, chirurgii oraz medycyny estetycznej. Specjalizujemy się także w leczeniu chorób przyzębia, leczeniu kanałowym pod mikroskopem oraz leczeniu zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Przychodząc do naszej Kliniki, możesz mieć pewność, że trafisz pod opiekę profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w pełni zaangażowanych w proces leczenia.

Wybielanie zębów Gdańsk Osowa | Klinika Piękni i Zdrowi

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety spożywanie  napojów i pokarmów odbarwiających zęby, takich jak kawa, herbata czy czerwone wino, przyjmowanie niektórych leków, a także palenie tytoniu zwiększają ryzyko powstawania nieestetycznych przebarwień. Wygląd zębów zmienia się także wraz z wiekiem, ponieważ dochodzi do naturalnej mineralizacji szkliwa. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wybielania. Chcesz poprawić wygląd uzębienia i komfort życia? Serdecznie zapraszamy do naszej Kliniki Piękni i Zdrowi w Gdańsku-Osowej.

Jak wygląda wybielanie zębów w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku?

Wybielanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów poprawy wyglądu zębów. Przynosi doskonałe efekty i może być stosowany u większości osób. W naszej Klinice oferujemy pacjentom dwa rodzaje wybielania:

metodą nakładkową

Lekarz pobiera od pacjenta wyciski, na podstawie których w pracowni dentystycznej powstaną spersonalizowane, przezroczyste szyny. Pierwszy zabieg wykonywany jest w gabinecie dentystycznym. Polega on na zaaplikowaniu odpowiedniej ilości żelu wybielającego i założeniu szyn na łuki zębowe na kilka godzin. Kolejne aplikacje pacjent wykonuje samodzielnie w domu, powtarzając cykl przez czas określony przez lekarza (najczęściej przez około 2-3 tygodnie).

wybielanie gabinetowe

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym to zabieg jednorazowy. Efekty są widoczne bezpośrednio po jego wykonaniu. W Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku oferujemy naszym pacjentom wybielanie zębów za pomocą światła halogenowego emitowanego przez lampę Beyond. To jedna z najskuteczniejszych, najszybszych i dzięki temu najpopularniejszych metod wybielania.

Zanim lekarz zdecyduje o wykonaniu zabiegu, przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, informując go o przeciwwskazaniach, dostępnych metodach i zaleceniach, których należy przestrzegać po wybielaniu. Bezwzględnie należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przebytych niedawno operacjach, zabiegach chirurgicznych, przyjmowanych lekach i ewentualnych dolegliwościach w obrębie jamy ustnej. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz może zlecić wykonanie higienizacji zębów (skaling i piaskowanie), które pozwolą usunąć kamień oraz osad nazębny z płytki zęba. Zabieg ten należy wykonać kilka dni przed rozpoczęciem wybielania. Przygotowanie do wybielania oraz przeprowadzenie zabiegu za pomocą lampy Beoynd trwa około 60 minut. Jest to całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie powoduje bólu (u bardziej wrażliwych osób może jedynie wywoływać niewielki dyskomfort). Lekarz nakłada na zęby specjalny żel wybielający zawierający nadtlenek wodoru, a następnie kieruje na nie lampę Beyond emitującą zimne światło o długości fal od 480 do 520 nanometrów. Wybielanie zębów nie powoduje sutków ubocznych i nie uszkadza szkliwa. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może odczuwać jedynie przejściową nadwrażliwość na wysokie i niskie temperatury.

Wybielanie zębów – przeciwwskazania

Choć wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, tak jak w przypadku innych metod korekty uśmiechy istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to m.in.:

O wszystkich przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu wybielania poinformuje Cię lekarz w trakcie wizyty. Pamiętaj, że żadne metody wybielania nie zmienią koloru plomb i koron. Dlatego warto pomyśleć o ich wymianie, jeśli jest taka konieczność.

Czy wybielanie zębów jest skuteczne?

Wybielanie za pomocą lampy Beyond w gabinecie stomatologicznym jest zabiegiem jednorazowym. Pozwala uzyskać odcień od 5 do 8 razy jaśniejszy. Rezultat jest uzależniony od stopnia przebarwienia. Efekt może utrzymywać się nawet do 3 lat. Wiele zależy od tego, czy pacjent będzie przestrzegał zaleceń lekarza dotyczących higieny jamy ustnej oraz spożywania napojów i posiłków mogących ponownie odbarwić zęby takich jak kawa, czerwone wino czy herbata. O wszystkich zaleceniach szczegółowo poinformuje Cię lekarz przed zabiegiem.

Umów się na wybielanie zębów w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku

Jak to zrobić? Wystarczy, że skontaktujesz się za nami telefonicznie (882-039-753) lub mailowo (rejestracja@stomatologia-osowa.pl). Zaproponujemy Ci najdogodniejszy termin wizyty i metodę wybielania dostosowaną do stanu uzębienia. Zadowolenie naszych pacjentów to nasz priorytet. Przyjdź na konsultację ze specjalistą i podaruj sobie „nowy uśmiech” bez przebarwień!