Strona główna » Usługi » Protetyka stomatologiczna Gdańsk Osowa – protezy zębowe

Protetyka stomatologiczna Gdańsk Osowa - protezy zębowe

Protetyka to dziedzina stomatologii, której celem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu i funkcji uzębienia. Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej! Pacjenci, którzy z różnych powodów utracili zęby, mogą cierpieć m.in. z powodu dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Nawet jeden ubytek może zaburzyć równowagę w jamie ustnej i wpłynąć na powstawanie lub rozwój wad zgryzu. Sąsiadujące zęby mogą zacząć się przechylać na boki, do przodu lub wysuwać się ku dołowi. Są także bardziej narażone na różnego rodzaju choroby, przede wszystkim próchnicę. Osoby zmagające się z wieloma ubytkami często nie mogą w pełni cieszyć się życiem ze względu na to, że muszą zrezygnować ze spożywania ulubionych posiłków. Dużą trudność sprawia im zawieranie nowych znajomości oraz uśmiechanie się bez lęku i wstydu. Utrata zęba w dorosłym wieku wymaga więc jak najszybszej reakcji!

Na szczęście dzisiejsza protetyka zasadniczo odbiega od klasycznego wykonywania protez. Dzięki ewolucji w dziedzinie techniki i materiałów w naszej Klinice w Gdańsku jesteśmy w stanie z równym powodzeniem odbudować utracone zęby, ich fragmenty czy całkowicie bezzębne szczęki.

Stomatolog protetyk – Gdańsk

Protetyk to specjalista, który zajmuje się m.in. wykonywaniem protez dentystycznych. Dzisiejsza protetyka łączy w sobie możliwość wykorzystania zębów naturalnych i implantów jako implantoprotetyki. W naszej klinice w Gdańsku-Osowej współpracujemy z doświadczonymi technikami dentystycznymi, dla których praca jest jednocześnie największą pasją. Dzięki implantom zębowym możemy odtworzyć brakujące zęby bez stosowania uciążliwych protez opartych na błonie śluzowej (dziąśle) i dzięki temu wyeliminować związane z tym problemy.

Protezy zębowe – rodzaje

W naszej Klinice w Gdańsku korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości materiałów i nowoczesnego sprzętu do diagnostyki. Dobieramy sposób leczenia do potrzeb konkretnego pacjenta. Tradycyjne protezy zębowe ruchome wymagają częstszych i nieco bardziej uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Po każdym posiłku należy oczyścić je za pomocą specjalnej szczoteczki, a przed udaniem się na odpoczynek nocny wyjąć z jamy ustnej i przechowywać w miejscu, które nie jest narażone na nadmierne działanie wilgoci. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku nowoczesnych protez mocowanych na implantach, które są na stałe zamocowane w szczęce. O taką protezę wystarczy dbać jak o naturalne zęby.

W naszej Klinice możemy zaproponować naszym pacjentom szereg rozwiązań:

Protetyka stomatologiczna w Gdańsku – zobacz efekt leczenia przed jego rozpoczęciem!

jesteśmy w stanie zaprezentować naszym pacjentom efekty, których mogą się spodziewać po zakończeniu leczenia, już na jednej z pierwszych wizyt. Dzięki serii zdjęć i filmów (Digital Smile Design) planujemy styl, kształt, długość  i kolor przyszłych zębów oraz pokazujemy rezultat leczenia przez jego rozpoczęciem. Zazwyczaj pacjenci są oszołomieni możliwością odmiany swojego wizerunku, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak poprawa wyglądu zębów wpłynie na zmianę całej ich aparycji. Odtworzenie uzębienia „odmładza” twarz, pozwalając delikatnie podnieść usta i policzki.

Dlatego w pierwszym etapie wykonujemy uzupełnienia tymczasowe w jamie ustnej bez żadnej nieodwracalnej ingerencji, co daje Państwu możliwość oceny przyszłej pracy podczas codziennego funkcjonowania (tzw. MOCK UP).

Protetyka stomatologiczna w Gdańsku – zobacz efekt leczenia przed jego rozpoczęciem!

Do naszej Kliniki zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy borykają się z mniejszymi lub większymi brakami w uzębieniu i pragną poprawić swój komfort życia. Jeśli z powodu braków w uzębieniu:

Skontaktuj się z naszą Kliniką! Możliwości uzupełnienia ubytków zębowych jest bardzo wiele. Proponowane przez nas rozwiązania różnią się m.in. sposobem montażu i rodzajem wykorzystanych materiałów. Dlatego do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu odzyskasz piękny uśmiech, poprawę jakości życia oraz pewność siebie.

Umów się na wizytę:

dzwoniąc pod numer telefonu: 882 039 753

wysyłając e-mail na adres: rejestracja@stomatologia-osowa.pl