Strona główna » Usługi » Leczenie zaburzeń stawu skroniowo żuchwowego Gdańsk Osowa

Leczenie zaburzeń stawu skroniowo żuchwowego Gdańsk Osowa

Jedzenie, mówienie, ziewanie, śpiewanie, a nawet głośny śmiech – to czynności, które obciążają staw skroniowo- żuchwowy. A przecież wykonujemy je codziennie i w większości przypadków bezrefleksyjnie. Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego to powszechny problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Do narastania dolegliwości przyczyniają się także inne, dodatkowe czynniki takie jak stres, wady zgryzu i złe nawyki np. częste życie gumy do żucia, gryzienie paznokci, a także podgryzanie różnych przedmiotów takich jak ołówki czy długopisy.

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – najczęstsze objawy:

Jeśli odczuwasz wyżej wymienione dolegliwości, które nie ustępują samoistnie, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Jak wygląda leczenie stawu skroniowo-żuchwowego w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku?

Staw skroniowo-żuchwowy (SSŻ) należy do najbardziej skomplikowanych. Dlatego leczenie zaburzeń w jego obrębie wymaga wiedzy i doświadczenia. Proces ten zaczynamy od szczegółowego wywiadu z pacjentem i dokładnej diagnostyki. Lekarz dokonuje pomiarów twarzy za pomocą specjalnego urządzenia stosowanego w stomatologii, ortodoncji oraz chirurgii szczękowej nazywanego łukiem twarzowym. Może także zlecić wykonanie takich badań jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Do leczenia podchodzimy w sposób kompleksowy. Dlatego terapia stawu skroniowo-żuchwowego obejmuje także ortodoncję, implantologię, protetykę i chirurgię. Sprawdzamy, czy dolegliwości nie są wynikiem np. złego ułożenia zębów lub braków w uzębieniu. W leczeniu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego stosuje się m.in. terapię szynową, rehabilitację, fizykoterapię, a także leczenie ortodontyczne i chirurgiczne. O zastosowaniu metody leczenia zawsze decyduje lekarz.

Fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego – jak umówić się na wizytę?

Odczuwasz dyskomfort w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego w trakcie jedzenia, mówienia, ziewania lub śpiewania? Cierpisz na nawracające bóle głowy, bóle szyi i barków? Nie czekaj, aż dolegliwości uniemożliwią Ci normalne funkcjonowanie! Umów się na fizjoterapię stawu skroniowo-żuchwowego w naszej klinice: telefonicznie (882-039-753) lub mailowo (rejestracja@stomatologia-osowa.pl).