Strona główna » Usługi » RTG zębów Gdańsk Osowa (tomografia) – radiologia zębów

RTG zębów Gdańsk Osowa (tomografia) - radiologia zębów

Badania radiologiczne (RTG oraz tomografia komputerowa) to podstawa współczesnej stomatologii. Dzięki nim lekarz jest w stanie ocenić stan zębów, tkanek, zatok oraz stawów skroniowo-żuchwowych i ustalić dokładny plan leczenia. W Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku korzystamy z najwyższej jakości sprzętu, który pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu przy ograniczonej dawce promieniowania rentgenowskiego. Rentgen i tomografię zęba wykonuje wysoko wykwalifikowany personel, który dba o komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Wykonujemy badania tomografii 3D, które stanowią nieocenioną pomoc w diagnostyce w wielu dziedzinach stomatologii:

W naszym gabinecie w Gdańsku-Osowej wykonasz także RTG pantomograficzne (panoramiczne) i punktowe zębów, zatok oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

W jakich sytuacjach lekarz może zlecić wykonanie RTG lub tomografię zęba?

Badania diagnostyczne takie jak RTG lub tomografia zębów mogą wpłynąć na wybór sposobu leczenia oraz jego skuteczność. Na podstawie otrzymanych wyników lekarz jest w stanie ocenić m.in.:

Przeciwwskazania do wykonania RTG punktowego i panoramicznego zębów

Badanie RTG w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa kilka minut. Nasz personel, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów, korzysta ze specjalnych fartuchów radiologicznych pozwalających zminimalizować wpływ promieniowania X na wrażliwe części ciała.

Ze względu na to, że istnieje ryzyko, że promieniowanie rentgenowskie może w negatywny sposób wpłynąć na rozwój płodu, to kobiety w ciąży lub pacjentki, które podejrzewają, że mogą być w ciąży, przed wykonaniem badania powinny poinformować o tym fakcie lekarza. Specjalista na podstawie innych badań diagnostycznych oraz wywiadu z pacjentką podejmie decyzję o wykonaniu badania lub odłożeniu go w czasie.

Jak się przygotować do badania RTG zębów w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku?

Badanie RTG zębów nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Czas od spożycia ostatniego posiłku nie ma wpływu na wynik. Zdjęcie panoramiczne zębów lub tomografię komputerową w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku można wykonać bez skierowania, wystarczy umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Przed wykonaniem badania lekarz poprosi o zdjęcie biżuterii lub innych elementów zawierających metalowe części znajdujące się w okolicy głowy oraz szyi.

Jak się umówić na zdjęcie panoramiczne lub tomografię zębów w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku?

Odczuwasz dolegliwości bólowe w związku z zatrzymanym zębem mądrości? Przygotowujesz się do leczenia ortodontycznego lub implantologicznego? Zapraszamy na profesjonalne badania RTG oraz z wykorzystaniem tomografu komputerowego. Na wizytę możesz umówić się telefonicznie (882-039-753) lub mailowo (rejestracja@stomatologia-osowa.pl).