Strona główna » Usługi » Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk Osowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk Osowa - endodoncja

Leczenie kanałowe, czyli endodocja, to nieraz jedyny sposób na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Zapalenie miazgi zęba może być efektem nieleczonej próchnicy. Bakterie obecne na powierzchni zęba w postaci białego nalotu mogą doprowadzić do demineralizacji szkliwa, a następnie rozpadu zębiny, zajęcia miazgi i powstania ropnia. Leczenie kanałowe to zabieg stomatologiczny polegający na usunięciu zainfekowanych tkanek. Lekarz endodonta dokładnie oczyszcza komorę zęba oraz kanały za pomocą preparatów o właściwościach przeciwbakteryjnych i wypełnia je materiałami biozgodnymi, czyli takimi, które mogą mieć bezpośredni kontakt z tkankami organizmu. Dzięki temu pacjent może zachować ząb i odzyskać komfort życia: wrócić do spożywania ulubionych potraw bez bólu i dyskomfortu i z powrotem uśmiechać się bez lęku i wstydu.

Leczenie kanałowe w naszej Klinice w Gdańsku przeprowadzane jest za pomocą nowoczesnej aparatury. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii jesteśmy w stanie wykonać zabieg w trakcie jednej wizyty. To dla pacjentów ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni lekarze, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo pacjentów na każdym etapie leczenia.

Symptomy świadczące o konieczności rozpoczęcia leczenia kanałowego:

Do dentysty warto wybrać się nawet w przypadku wystąpienia tylko jednego z powyższych objawów. Dzięki temu istnieje większa szansa, że miazga nie została zainfekowana i ząb nie będzie wymagał leczenia kanałowego.

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem w naszej Klinice w Gdańsku?

Choć leczenie kanałowe często powoduje dodatkowy stres u pacjentów, zabieg warto wykonać jak najszybciej! Wizyta u lekarza rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem. Endodonta zapyta m.in. o rodzaj i czas trwania dolegliwości. Aby rozpocząć leczenie kanałowe konieczne będzie wykonanie badań diagnostycznych, takich jak zdjęcie rentgenowskie lub tomografia komputerowa, które pozwolą ocenić stan jamy ustnej i dokładnie zaplanować zabieg. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w naszym centrum dentystycznym w Gdańsku umożliwia lekarzowi dokładne obejrzenie komory i kanałów w kilku-, kilkunasto-, a czasem nawet dwudziestokrotnym powiększeniu. Dzięki temu endodonta może usunąć całą zainfekowaną miazgę i pozbyć się bakterii odpowiedzialnych za występowanie dolegliwości bólowych. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wypełnieniowych oraz nowoczesnego sprzętu pozwala zminimalizować ryzyko konieczności powtarzania zabiegu.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe w naszej Klinice w Gdańsku jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. To znaczy, że pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu. Lekarz endodonta usunie całą chorą tkankę, jednocześnie pozbywając się przyczyny bólu. Dlatego po dobrze wykonanym zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort spowodowany działaniem środka znieczulającego, który powinien minąć tego samego dnia. Leczenie kanałowe nie powinno więc powodować strachu i dodatkowego stresu. Endodoncja mikroskopowa w naszej Kllinice w Gdańsku to zabieg, który pozwala skutecznie pozbyć się dolegliwości i jednocześnie zachować ząb bez konieczności jego ekstrakcji.

Co oferujemy naszym Pacjentom w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku w ramach leczenia endodontycznego?

Leczenie kanałowe w Gdańsku – jak umówić się na wizytę?

Nie każdy ból zęba oznacza konieczność leczenia kanałowego! Nie warto jednak zwlekać z wizytą u dentysty. Im szybsze rozpoznanie problemu, tym większa szansa na wyleczenie zęba, zanim miazga zębowa zostanie zainfekowana. Endodoncja mikroskopowa to zabieg wykonywany zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci lub młodzieży do 18. roku życia. Jeżeli niepokoi Cię stan uzębienia, umów się na wizytę telefonicznie (882-039-753) lub mailowo (rejestracja@stomatologia-osowa.pl). Odzyskaj piękny uśmiech i komfort życia!