Strona główna » Usługi » Licówki Gdańsk Osowa – kompozytowe i porcelanowe

Licówki Gdańsk Osowa - kompozytowe, porcelanowe i ceramiczne

Czy poprawa wyglądu zębów wymaga stosowania implantów? Nie zawsze! Licówki to cienkie nakładki wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, montowane do zębów za pomocą specjalistycznego cementu stomatologicznego. Ich założenie to nieinwazyjny i trwały sposób na poprawę wyglądu uzębienia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej Kliniki w Gdańsku. Piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki!

Jakie są rodzaje licówek?

Największą popularnością cieszą się licówki porcelanowe, kompozytowe i skaleniowe. W naszej klinice w Gdańsku oferujemy rozwiązania, które są trwałe, posłużą pacjentom przez wiele lat, i zapewniają wysoki efekt estetyczny – do złudzenia przypominają naturalne zęby. Pacjenci mogą wybrać między licówkami porcelanowymi a skaleniowymi cienkościennymi. Popularne w niektórych gabinetach licówki kompozytowe są tańsze, a do ich nałożenia wystarczy tylko jedna wizyta, ale także mniej trwałe. Licówki ceramiczne lub porcelanowe wymagają nieco większych nakładów finansowych i powtórnej wizyty w gabinecie stomatologicznym, ale są bardziej odporne na przebarwienia i dużo trwalsze. To rozwiązanie na wiele lat, dzięki któremu możesz zapomnieć o kompleksach związanych m.in. z przerwami między zębami, przebarwieniami czy pęknięciami. Cena licówek w naszej Klinice obejmuje także przygotowanie zęba, pobranie wycisków, wstępne przymiarki i założenie. Efekt może Cię zaskoczyć!

Jak wygląda proces zakładania licówek?

Licówki porcelanowe i skaleniowe wymagają odbycia dwóch wizyt (jeśli zęby nie wymagają leczenia, w przeciwnym wypadku dentysta najpierw skieruje pacjenta na przegląd stomatologiczny w celu wyleczenia próchnicy i uzupełnienia ubytków). Na samym początku lekarz bada stan uzębienia i przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, starając się dowiedzieć jak najwięcej o jego potrzebach i oczekiwaniach. Dzięki temu jest w stanie dobrać idealne rozwiązanie. Przed wykonaniem zabiegu konieczne może być także wykonanie badań diagnostycznych takich jak RTG. Dentysta przygotowuje zęby do założenia licówek poprzez usunięcie z nich odpowiedniej ilości szkliwa, a następnie wykonuje odciski, które przekazuje do specjalistycznej pracowni protetycznej. Licówki na zęby zamówione w naszej Klinice Gdańsku są wykonywane przez doświadczonych protetyków, którzy dbają o to, aby kształtem, fakturą i kolorem przypominały naturalne zęby. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Licówki porcelanowe i skaleniowe są mocowane za pomocą cementu, a następnie utwardzane za pomocą światła ultrafioletowego. O licówki należy dbać jak o naturalne zęby, regularnie je szczotkując, nitkując i stosując płyny do płukania jamy ustnej. Pacjenci posiadający licówki powinni regularnie pojawiać się na wizytach kontrolnych u stomatologa.

Czy licówki montuje się na stałe?

Wielu naszych pacjentów zastanawia się, czy zabieg montowania licówek jest odwracalny. W większości przypadków lekarz przed wykonaniem zabiegu szlifuje zęby, aby zlikwidować nierówności (pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, więc nie czuje żadnych dolegliwości z tym związanych). Dzięki temu zęby są idealnie gładkie. Licówki montowane są do zębów na stałe. Po kilku latach można je wymienić, ale powrót do naturalnego uzębienia nie jest już możliwy. Pacjenci jednak szybko przyzwyczajają się do nowego, poprawionego kształtu oraz koloru zębów. Po latach, gdy nadchodzi czas wymiany licówek, nie wyobrażają sobie powrotu do stanu pierwotnego. Trwałość licówek zależy od wielu czynników m.in. wykorzystanych materiałów, stosowania się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg oraz przestrzegania przez pacjenta podstawowych zasad higieny jamy ustnej.

Jeżeli rozważasz założenie licówek, warto wcześniej wybrać się do stomatologa na przegląd uzębienia i sprawdzić, czy zęby są wolne od próchnicy oraz stanów zapalnych. Jeśli masz wadę zgryzu, która wymaga leczenia ortodontycznego, umów się na wizytę do ortodonty.

Licówki – dla kogo?

Licówki to sposób na poprawę wyglądu zębów dla pacjentów w różnym wieku. Warto jednak mieć świadomość, że to rozwiązanie, które nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów ortodontycznych i nie może zastąpić leczenia aparatem. Licówki założone w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym są w stanie:

Jak umówić się na konsultację przed założeniem licówek?

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką! Zespół doświadczonych specjalistów dobierze odpowiednią metodę poprawy wyglądu zębów i wykona dla Państwa licówki, które pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Umów wizytę z dentystą telefonicznie (882 039 753) lub mailowo (rejestracja@stomatologia-osowa.pl).