Strona główna » Usługi » Stomatologia dziecięca Gdańsk Osowa

Stomatologia dziecięca Gdańsk Osowa

Stomatologia dziecięca (inaczej pedodoncja) zajmuje się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób zębów oraz jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Nasza Klinika w Gdańsku zapewnia pełen zakres zabiegów stomatologii dziecięcej w tym m.in.:

Stan zdrowia dziecka i jego zębów mlecznych ma wpływ na prawidłowy rozwój zębów stałych. Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nieleczona prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi. Dlatego nie warto zwlekać z pierwszą wizytą u dentysty! Im szybsza diagnoza, tym szybsze i skuteczniejsze leczenie.

Jak dbać o higienę jamy ustnej u dzieci?

O higienę jamy ustnej dziecka warto dbać już od pierwszych dni życia, na długo przed pojawieniem się pierwszych mlecznych ząbków. Dziąsła maluszka należy codziennie przemywać gazikiem, nasączonym przegotowaną i przestudzoną wodą, nawiniętym na palec wskazujący. To nie tylko sposób na zachowanie higieny jamy ustnej, ale także uspokojenie maluszka poprzez wykonywanie delikatnego masażu. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko pojawiania się aft, pleśniawek, a nawet rozwoju grzybicy.

Starsze dzieci, u których pojawiły się już pierwsze ząbki, podobnie jak dorośli, powinny myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez około 3 minuty specjalną pastą dostosowaną do wieku. Warto zwrócić uwagę na sposób szczotkowania zębów przez malucha. Choć niektóre dzieci z zapałem wyciągają ręce po szczoteczki, nie potrafią jeszcze wykonywać odpowiednich ruchów w jamie ustnej. Aby zadbać o prawidłową higienę zębów, należy dokładnie oczyścić nie tylko ich powierzchnie zewnętrzne, ale także wewnętrzne i żujące. Nie można zapomnieć o regularnym czyszczeniu języka, na którym także gromadzą się bakterie próchnicze.

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego powinna odbyć się około 1. roku życia (jeżeli ząbkowanie przebiega bez zakłóceń i pediatra nie zaleci wcześniejszej wizyty). To idealny moment, żeby oswoić dziecko z gabinetem dentystycznym i porozmawiać z lekarzem o prawidłowej higienie jamy ustnej dziecka.

dentysta dziecięcy Gdańsk
stomatologia dziecięca Gdańsk

Jak przebiega wizyta u dentysty dziecięcego w Klinice Piękni i Zdrowi w Gdańsku?

Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być stresująca – ani dla dziecka, ani dla jego rodziców. Robimy wszystko, żeby każdy pacjent, niezależnie od wieku, czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo. Wszystkie zabiegi odbywają się w przyjaznych warunkach. Próchnicę zębów mlecznych leczymy, podobnie jak w przypadku zębów stałych, poprzez usunięcie chorych tkanek i wypełnienie ubytków. Wykonując inne zabiegi, które mogą powodować dolegliwości bólowe, stosujemy znieczulenie miejscowe. Za to bez ograniczeń rozdajemy uśmiechy i dobre słowa! Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi pacjentami. Dzięki temu potrafią sprawić, że wizyta przebiega w miłej, spokojnej atmosferze. W Klinice Piękni i Zdrowi wykorzystujemy nowoczesne urządzenia do diagnostyki, które pozwalają szybko znaleźć i wyeliminować źródło problemu, skracając czas trwania wizyty do niezbędnego minimum. Stosowana przez nas aparatura jest przystosowana także do badania najmłodszych pacjentów.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wizytę adaptacyjną, podczas której lekarz bez pośpiechu pokaże, jak wygląda gabinet stomatologiczny, opowie, na czym polega jego praca i dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Dla odważnych, małych pacjentów przewidujemy specjalne nagrody w postaci naklejek Dzielny Pacjent!

Jak umówić dziecko na wizytę u stomatologa w dziecięcego w Gdańsku?

Chcesz umówić maluszka na pierwszą wizytę u dentysty dla dzieci? Niepokoi Cię stan zębów lub dziąseł Twojej pociechy? Masz przykre doświadczenia związane z wizytą u stomatologa dziecięcego w innym gabinecie? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (882-039-753) lub mailowego (rejestracja@stomatologia-osowa.pl). W naszym gabinecie dbamy nie tylko o zdrowe ząbki, ale także dobre samopoczucie małych pacjentów.